Nowy Sącz: sądeckie dzieciaki będą miały szansę oddychać czystym powietrzem

Dzięki oczyszczaczom powietrza, na których zakup Województwo Małopolskie planuje wydać ok. 1,8 mln zł  dzieci będą mogły oddychać czystym powietrzem. Przynajmniej w przedszkolu i żłobku. Kwota ta wystarczy do zakupu ok. 1200 urządzeń, z których 57 ma szansę trafić do przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych w naszym mieście.

48 oczyszczaczy powietrza trafić ma  do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, 8 do żłobków i 1 do klubu dziecięcego – informuje Wiesław Turek z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

O ile przyszłoroczny budżet województwa zostanie przyjęty przez radnych w niezmienionym kształcie, to zapowiedzi marszałka Jacka Krupy odnośnie planów zakupu oczyszczaczy powietrza ostaną zrealizowane jeszcze w 2018 roku. Urządzenia powinny zacząć służyć sadeckim dzieciakom już od kolejnego sezonu grzewczego, zaś dzięki nim najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mieli szansę oddychać bezpiecznym powietrzem.

fot. pixabay.com

 


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.