Zmarł Józef Mróz. Całe swoje życie poświęcił kształceniu młodych ludzi

Zmarł Józef Mróz. Całe swoje życie poświęcił kształceniu młodych ludzi

Józef Mróz

Przez lata był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Świniarsku. Od 1952 roku uczył matematyki – najpierw w szkole w Stańkowej, a potem w Świniarsku. Wykształcił kilka pokoleń młodych ludzi. Dzisiaj rodzina, bliscy, nauczyciele, a także uczniowie i absolwenci żegnają Józefa Mroza.

Nauczyciel urodził się 29 lipca 1933 roku w Obidzy. W 1971 roku z pracy w szkole w Stańkowej przeniósł się do Świniarska. Równocześnie został dyrektorem placówki. Funkcję tę pełnił do 1996 roku. To m.in. dzięki niemu powstała nowa szkoła w Świniarsku. Współpracownicy wspominają go jako dobrego menadżera i troskliwego gospodarza. Na jego pomoc i zrozumienie mogli liczyć zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i ich rodzice.

,,Był osobą nietuzinkową, człowiekiem wielu zainteresowań, kochał góry i kontakt z naturą. Emanował ciepłem i uśmiechem, którym obdarzał napotkanych ludzi. Do dzisiaj byli uczniowie pamiętają go jako cudownego człowieka i wspaniałego wychowawcę” – czytamy we wspomnieniu zamieszczonym na stronie głównej szkoły w Świniarsku.

Józef Mróz został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 24 czerwca w wieku 88 lat. Wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła parafialnego im. Krzyża Św. przy ul. Dunikowskiego w Nowym Sączu nastąpi dzisiaj o godzinie 12.30. Msza święta żałobna odprawiona zostanie o godzinie 13.00. Ciało spocznie na cmentarzu w Rdziostowie.

Źródło fot.: Szkoła Podstawowa w Świniarsku 

Czytaj także: Tak może wyglądać podejrzany o zabójstwo trzech osób Jacek Jaworek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.