Tak może wyglądać podejrzany o zabójstwo trzech osób Jacek Jaworek

Tak może wyglądać podejrzany o zabójstwo trzech osób Jacek Jaworek

Jacek Jaworek

Minął rok od tragedii w Borowcach koło Częstochowy. Wówczas w domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Policji nadal nie udało się go schwytać. Podejrzany może być wszędzie. Prawdopodobnie zmienił również wygląd.

Do tragedii doszło 10 lipca. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje).

Policja publikuje portrety progresywne poszukiwanego mężczyzny obrazujące jak może obecnie wyglądać Jacek Jaworek. Portrety przygotował biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach.

Jeśli ktoś posiada informacje na temat podejrzanego, proszony jest o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

Fot. Polska Policja