Zmarł były proboszcz Ptaszkowej ks. Jan Kasiński. Jutro pogrzeb

Wczoraj (26 lutego) zmarł ks. Jan Kasiński, który w latach 1966 – 1976 był proboszczem parafii w Ptaszkowej. Był także rezydentem w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie oraz kapłanem diecezji St. Pölten  w Austrii. 

wsb3

Odszedł w wieku 87 lat. Jutro o godzinie 9.00 zostanie odprawiona msza święta w Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Następnie o godz. 14.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w kościele parafialnym w Pasierbcu, po których ciało zmarłego zostanie złożone w miejscowym cmentarzu.

Kilka słów o śp. ks. Janie Kasińskim 

Urodził się 3 października 1930 roku w Trzcianie koło Bochni, pochodził z parafii Pasierbiec. Święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1954 roku. Był wikariuszem w Wielopolu, Skrzyńskiem, Dębicy oraz w katedralnej parafii w Tarnowie. Posługę proboszcza Ptaszkowej sprawował przez 10 lat od 1966 roku, a dodatkowo pełnił obowiązki notariusza dekanatu Grybów. Przez rok do 1977 był także rezydentem w rektoracie w Błoniach. Od 1977 – 1979 był związany z parafią w Żabie. Dwa lata później podjął pracę duszpasterską w Austrii, a w 1993 został inkardynowany do diecezji St. Pölten. Od pięciu lat mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ul. Pszennej w Tarnowie. Wczoraj 26 lutego zmarł – poinformował na stronie diecezji tarnowskiej ks. Marek Podgórski z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Fot. pixabay
Źródło: Diecezja Tarnowska

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]