Zmarł Bolesław Bielak – nauczyciel, dyrektor, „pogodny człowiek”

Zmarł Bolesław Bielak – nauczyciel, dyrektor, „pogodny człowiek”

Bolesław Bielak

Bolesław Bielak był nauczycielem i doradcą metodycznym. Przez lata pełnił funkcję dyrektora szkół w Starym i Nowym Sączu. Zmarł nagle w piątek, 3 marca. Miał 66 lat.

,,Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako osoba oddana swojej pracy, wspaniały pedagog, życzliwy kolega, skromny i pogodny Człowiek” – wspomina Bolesława Bielaka społeczność Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

W Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu Bolesław Bielak uczył informatyki.

,,Dokładnie pamiętamy jego szczery uśmiech oraz pozytywną energię… Jesteśmy pewni, że żaden uczeń chodzący do naszej szkoły nigdy nie zawiódł się na Panu Bolesławie, zawsze można było liczyć na jego pomoc i wsparcie. Jest to dla nas szok, gdyż jeszcze wczoraj wykładał lekcje naszym koleżankom i kolegom z innych szkół” – można przeczytać na profilu Samochodówki w mediach społecznościowych.

Jak podaje Jerzy Leśniak w ,,Encyklopedii Sądeckiej”, Bolesław Bielak urodził się 19 sierpnia 1956 roku w Starym Sączu. Był magistrem filologii rosyjskiej. W 1984 ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Pedagogiczny), a w 1987 w Instytucie A. Puszkina w Moskwie. Zrobił także studia podyplomowe z informatyki, przedsiębiorczości oraz doradztwa zawodowego.

W latach 1991-2010 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Drzewno-Mechanicznych w Starym Sączu. Był także dyrektorem Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. św. Józefa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Bliscy pożegnają Bolesława Bielaka w poniedziałek, 6 marca. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie o godzinie 14:00 w kościele parafialnym p.w. św. Elżbiety w Starym Sączu. Pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji zmarłego.

fot. Zespół Szkół Samochodowych – Nowy Sącz

Czytaj też: Pierwsze dworce w Dolinie Popradu już po metamorfozie

Share on twitter
Share on facebook