MISTRZOWSKI KURS INSTRUKTORSKI z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu: Doskonała okazja dla miłośników tradycyjnych tańców i muzyki ludowej

MISTRZOWSKI KURS INSTRUKTORSKI z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu: Doskonała okazja dla miłośników tradycyjnych tańców i muzyki ludowej

Przyjechaliśmy na MISTRZOWSKI KURS INSTRUKTORSKI po to, żeby podnieść swoje kwalifikacje. Nawet doświadczony instruktor znajdzie tutaj coś dla siebie. Pracując z zespołami popadamy w rutynę, na takich spotkaniach dowiadujemy się nowych szczegółów, poznajemy kolejne smaczki, a to nam pozwala lepiej pracować z naszymi podopiecznymi tłumaczy Beata Grzegorzek, instruktorka Zespołów Regionalnych „Rożnowska Dolina” i „Małe Rożnowioki”.

Chcemy poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje dotyczące folkloru dziecięcego. Chodzi o to, żeby to było zgodne z tradycją i potrzebami scenicznymi, mówi Aneta Wolańska, kierownik zespołu „Kiyrpecki” z Łącka. Michał Kowal z Tarnowa dodaje, że ważne jest też samo spotkanie, nawiązywanie kontaktów, które się bardzo przydają choćby przy wymianie zespołowej. MISTRZOWSKI KURS INSTRUKTORSKI, na który zaprosiło Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu dał możliwość zdobycia odpowiednich umiejętności, które są niezbędne do pracy z grupami zainteresowanymi folklorem. W miniony weekend kursanci szlifowali między innymi: „Folklor dziecięcy – zasady scenicznych prezentacji” i „Taniec Ludowy Lachów Sądeckich z metodyką nauczania”.

Ciągła dbałość o rozwój osobisty kadry instruktorskiej, doskonalenie warsztatu, poszerzanie horyzontów wiedzy oraz twórczy rozwój to nieprzerwana misja Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, powiedział Piotr Gąsienica, zastępca dyrektora MCK SOKÓŁ. Instytucja chce służyć pomocą ludziom, dzięki którym tradycje regionów etnograficznych Małopolski trwają, a ruch folklorystyczny poszerza się i profesjonalizuje.

W niedzielę ( 05.03.2023 ) uczestnicy kursu odebrali CERTYFIKAT MISTRZOWSKIEGO KURSU INSTRUKTORSKIEGO.
O tym jak bardzo są potrzebne podobne szkolenia niech świadczy fakt, że bardzo szybko zabrakło wolnych miejsc. Jesienią tego roku MCK SOKÓŁ planuje kolejne takie wydarzenie.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj

____

fot. Bartłomiej Wawrzyniak | MCK SOKÓŁ

Share on twitter
Share on facebook