Nowy Sącz: zmarł Antoni Bienias – zasłużony sądecki strażak

Mł. bryg. Antoni Bienias był długoletnim Komendantem Rejonowym Straży Pożarnych w Nowym Sączu oraz Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.

W dniu 24 marca, o godzinie 14.30 w kościele parafialnym Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu odbędzie się msza święta pogrzebowa, po której trumna z ciałem zostanie odprowadzona na cmentarz komunalny przy ul. Śniadeckich.

Służbę w ochronie przeciwpożarowej Antoni Bienias rozpoczął 1 września 1967 roku w Szkole Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. Po jej ukończeniu od września 1970 do 31 lipca 1974 roku pracował w Komendzie Straży Pożarnych dla miasta Nowego Sącza na stanowisku oficera ds. operacyjno-szkoleniowych.

Od 1 sierpnia 1974 r. został przeniesiony do pracy w Zawodowej Straży Pożarnej w Rafinerii Nafty w Gorlicach.

Od 1 grudnia 1975 roku zajmował stanowisko Komendanta Rejonowego Straży Pożarnych w Nowym Sączu kierującego jednocześnie Zawodową Strażą Pożarną. Funkcję tę pełnił do 30 czerwca 1992 roku.

Od 1 lipca 1992 roku do 29 lutego  1996 pełnił służbę na stanowisku Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Był działaczem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 1 stycznia 1999 roku aż do śmierci – prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.  W Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie pełnił funkcje wiceprezesa oraz członka prezydium. W ostatniej kadencji był członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.