Złoty Krzyż Małopolski dla prof. dr hab. Stanisława Węglarza

Złoty Krzyż Małopolski dla prof. dr hab. Stanisława Węglarza

Uroczystość wręczenia odznaki miała miejsce podczas 51. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. Wniosek o nadanie Odznaki Honorowej Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski dla prof. dr hab. Stanisława Węglarza zgłosiło MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

W Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” rozbrzmiała muzyka, a wokół zrobiło się gwarno i kolorowo. Na scenie dyrektor Bartłomiej Koszarek wraz z Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego Janem Piczurą oraz Zastępcą Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Piotrem Gąsienicą oficjalnie otworzyli 51. Góralski Karnawał.Jan Piczura wręczył Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Złoty Krzyż Małopolskizasiadającemu od 1988 roku w kolędniczym jury Góralskiego Karnawału profesorowi Stanisławowi Węglarzowi.

Warto przypomnieć, że prof. dr hab. Stanisław Węglarz w latach 1986 – 1997 był pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu (obecnie MCK SOKÓŁ), gdzie jako twórca i opiekun Galerii Współczesnej Twórczości Ludowej organizował wystawy artystów ludowych.

Od 1986 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oddział Kraków. Współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Miłośników Rytra a także twórcą, redaktorem i autorem wielu artykułów publikowanych w czasopismach naukowych, popularnonaukowych i regionalnych.

Do dziś jest czynnym konsultantem ruchu folklorystycznego. Z jego wskazówek oraz doświadczenia korzysta grono instruktorów, animatorów i studentów.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj


 

fot. archiwum Bukowiańskie Centrum Kultury

Share on twitter
Share on facebook