Finałowa dziesiątka plebiscytu. Łukasz Pławecki Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny?

Finałowa dziesiątka plebiscytu. Łukasz Pławecki Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny?

Już tylko godziny pozostały do zakończenia głosowania w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz. Dziś prezentujemy sylwetkę kolejnego zawodnika, który znalazł się w ścisłej dziesiątce plebiscytu.

W 2022 roku Łukasz Pławecki podpisał kontrakt z grupą Babilon Promotions i stoczył dwie walki na dystansie 8 rund. Jedna zakończyła się remisem a druga przez techniczny nokaut w 7 rundzie. Oba pojedynki były transmitowane na żywo przez telewizję Polsat Sport. Jak informuje na swojej stronie internetowej sam zainteresowany, 18 lat w kickboxingu dało wielkie doświadczenie, które teraz jest przekładane na pięściarstwo.

Łukasz Pławecki urodził się 25.01.1987 w Nowym Sączu. To zawodowy Mistrz Świata w kickboxingu, zdobywca 15 Mistrzowskich tytułów i pasów w tym 7 Mistrza Świata. Przez 20 lat kariery stoczył prawie 200 walk. Obecnie zawodowy pięściarz i przedsiębiorca. Założyciel klubu sportowego HALNY Nowy Sącz, w którym pełni funkcje Prezesa Zarządu i głównego trenera. Fundator i założyciel Fundacji „Halny Niesie Zdrowie”, tworzącej wiele charytatywnych akcji promujących zdrowy tryb życia. Założyciel stowarzyszenia Akademia Rozwoju Juniora, którego celem jest udostępnienie szerokiego dostępu do zajęć sportowych oraz krzepienie aktywności fizycznej wśród dzieci. Właściciel gabinetu rehabilitacji i regeneracji Halny Zdrowie wyposażonego m.in. w komorę hiperbaryczną. Pasjonat sportów walki, który robi to co lubi. Jego hobby stało się jego pracą, w której każdy dzień przynosi nowe wyzwania, a to sprawia że cały czas się rozwija. Za strona internetową Łukasz Pławecki – Mistrz Świata, sport & biznes (lukaszplawecki.com).

Fot: Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook