Nielegalna ,,koperta” przed paczkomatem. Autor ukarany

Nielegalna ,,koperta” przed paczkomatem. Autor ukarany

koperta

Na bruku przed paczkomatem na ul. Kosynierów w Nowym Sączu znajduje się charakterystyczna ,,koperta”, która sugeruje, że przeciętny kierowca nie może w tamtym miejscu zaparkować swojego pojazdu. Jak się okazuje, znak został tam namalowany nielegalnie. Miejski Zarząd Dróg zgłosił sprawę policji.

Poziomy znak P-20, zwany kopertą, wyznacza stanowisko postojowe zastrzeżone dla określonego rodzaju pojazdów. Na ulicy Kosynierów pojawił się niezgodnie z prawem. Sprawca jego namalowania został już ustalony przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej w Nowym Sączu po zawiadomieniu złożonym przez Miejski Zarząd Dróg. Został ukarany zgodnie z Kodeksem Wykroczeń. Ponadto został wezwany do niezwłocznego usunięcia malunku. Jeśli tego nie zrobi, zajmie się tym zarządca drogi, kosztami obciążając ,,autora” koperty.

Jak zaznaczają przedstawiciele MZD w Nowym Sączu, nie wolno samowolnie malować poziomych oznakowań i stawiać pionowych znaków. Takie postępowanie wprowadza bowiem w błąd użytkowników dróg.

– Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu na bieżąco kontroluje stan legalności zajęcia pasa drogowego, zarówno pod kątem zajęcia go na potrzeby reklamowe, obiektów handlowych jak i w ramach weryfikacji istniejącego oznakowania – dodają przedstawiciele MZD.

fot. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu

Czytaj też: Drogowe utrudnienia. Ulica Dunajcowa w Nowym Sączu zamknięta

Share on twitter
Share on facebook