Złodzieje paliwa przyłapani na gorącym uczynku

Złodzieje paliwa przyłapani na gorącym uczynku

siedmiolatka, powiat limanowski, metoda na pracownika banku

Dwóch policjantów patrolujących okolicę zaniepokoiło światło latarek na parkingu z maszynami budowlanymi. Jak się okazało, słusznie. Funkcjonariusze przyłapali na gorącym uczynku cztery osoby, które kradły paliwo z baku pojazdu ciężarowego. Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 maja w miejscowości Pisarzowa (gmina Limanowa).

Policjanci znaleźli w samochodzie sprawców pojemniki z paliwem, a w bagażniku dwa akumulatory, które również zostały skradzione. Złodzieje zostali przewiezieni na Komendę Powiatowej Policji w Limanowej. Jak się okazało, sprawcami byli: 19-letni mieszaniec miejscowości Koszary oraz 14-latek i dwóch 16-latków z Nowego Sącza.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani uszkodzili zbiornik z paliwem w pojeździe marki Stayer, ukradli ok 80 litrów oleju napędowego i 2 akumulatory rozruchowe. W wyniku tego zdarzenia powstały łączne straty w kwocie około 3500 złotych. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi – informują limanowscy policjanci.

19-latek został na razie osadzony w komendzie w Limanowej. Odpowie za kradzież z włamaniem. Natomiast pozostałą trójką zajmie się sąd rodzinny.

fot. KPP w Limanowej