Zimowe spotkanie na strzelnicy Ligi Obrony Kraju

Koło Ligi Obrony Kraju „Snajper” działające w NEWAG S.A. Nowy Sącz i Zarząd Powiatowy LOK XXIX w Nowym Sączu organizuje przy wsparciu Urzędu Gminy Chełmiec, Urzędu Miasta Nowego Sącza i Starostwa Powiatowego organizuje XXIX Zimowe Zawody Strzeleckie.

– Celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych wśród młodzieży szkolnej, załóg zakładów pracy, mieszkańców Królewskiego Miasta Nowego Sącza i całego Regionu Sądecczyzny. – mówi współorganizator Krzysztof Gozdecki. – W czasie zawodów i pobytu na strzelnicy obowiązują rygory związane z zagrożeniem epidemiologicznym (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości ograniczona ilość osób w pomieszczeniach). Na stanowiskach z Psp strzela tylko 4 uczestników, Kpn 3 uczestników. Ograniczona jest również liczba osób oczekujących na strzelanie w hali, nie większa niż ilość strzelających. Prosimy o zgłaszanie się na zawody w różnym czasie i oczekiwanie z zachowaniem dystansu. Opiekunów zespołów prosimy o zapoznanie zawodników z warunkami bezpieczeństwa na strzelnicach.

Rozgrywane konkurencje:
Młodzież szkolna – karabinek pneumatyczny Iż-38
Klasa I-V bez podziału na kategorie
Klasa VI-VIII podziałem na dziewczęta i chłopców
Szkoły średnie z podziałem na dziewczęta i chłopców – z wolnej ręki
– 12 strzałów do tarczy o 10 stopniowej skali oceniania – 10 najlepszych jako oceniane.
Za zajęcie I, II, III indywidualnie– dyplomy i upominki.
Osoby mające opanowane zasady strzelania z broni kulowej i pneumatycznej – dwubój.
Pistolet sportowy „Margolin” (Psp) – kategoria otwarta -open: indywidualnie kobiety, mężczyźni
– 10 strzałów do tarczy TS 1, 8 najlepszych jako oceniane, z jednej lub dwóch rąk bez podpierania.
Karabinek pneumatyczny Slavia – 5 strzałów do tarczy biathlonowej, strzelanie z wykorzystaniem łokci jako podpórka, – 5 pkt. za strącenie krążka

Organizator zastrzega sobie prawo zmian i interpretacji niniejszego regulaminu, zapewnia broń, amunicję – śrut, obsługę zawodów. Zawodnicy przybywają na własny koszt.
Wszyscy uczestnicy mają możliwość wypicia gorącej herbaty, kawy poczęstunku słodką przekąską od Grzegorza Fecko. Każdy uczestnik uiszcza opłatę organizacyjną – Kpn szkoła podstawowa -2 zł.- pozostali /dwubój/ -10 zł.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach zapraszamy na strzelnicę ZP LOK ul. Tarnowska 32, 21.02 – niedziela, początek 9.00 zakończenie ok. godz.12.30.
Uwaga! Zgłoszenia uczestników bezpośrednio przed zawodami lub wcześniej tel. 605579612.
Puchary i upominki funduje Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu ,

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.