Krynica Źródłem Kultury: piątek z DŻEMEM!

W Beskidzie Sądeckim trwa zima, a zima kojarzy się tutaj nie tylko  białym szaleństwem, ale i z muzyką. Tak jest od pięciu lat - od kiedy wymyślono cykl "Krynica Źródłem Kultury". Trwa piąta edycja! W najbliższy piątek w uzdrowisku pod Jaworzyną zagra zespół DŻEM.

Renault2

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert.

Aby zdobyć jedno z nich, znajdź post z informacją o koncercie na naszym profilu na Facebooku i w komentarzu pod nim uzasadnij dlaczego właśnie Tobie powinniśmy podarować zaproszenie.

Będziemy także wdzięczni za udostępnienie wiadomości o koncercie Twoim znajomym 🙂

Zgłoszenia przyjmujemy do dziś (30. stycznia) do godz. 22. Później wyłonimy zwycięzców zabawy.

*** 

DŻEM – Uznawany za jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Od 35 lat na scenie. Mający na swoim koncie takie nieśmiertelne przeboje, jak Whisky, Listy do M., czy Wehikuł Czasu. Kultowy Dżem wystąpi w pijalni głównej w Krynicy ze specjalnym koncertem walentynkowym.
Są takie zespoły, które wrosły w klimat polskiej sceny rozrywkowej, stając się nieodłączną jego częścią. Odwiedzają ją regularnie, za każdym razem gromadząc pełną salę swoich wiernych fanów. Dżem to zdecydowanie jeden z nich!
Mimo swych burzliwych dziejów, zespół ten istnieje już od kilkudziesięciu lat.
Kapela zaczęła kształtować się w 1973 roku, ale jej pierwsze piosenki autorskie powstały w 1979 roku. Rok później o Dżemie usłyszała cała Polska, a to za sprawą występu w Jarocinie. W 1981 roku na tym samym festiwalu zespół zagrał już jako gwiazda.
Od lat 70-tych skład przeszedł wiele transformacji, zarówno personalnych jak i muzycznych, doświadczany tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera. Jednak nawet po tak druzgocących wydarzeniach muzycy potrafili się podnieś i powrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni. Wykuwany w ciężkich warunkach, do dziś Dżem jest nie do zdarcia.

 

źródło: www.krynicazrodlemkultury.pl 

Bilety do nabycia TUTAJ

CZYTAJ TEŻ:

Paweł Domagała zgromadził rekordową publiczność w Pijalni Głównej

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.