Na sądeckie drogi wyjadą supernowoczesne autobusy

Będzie można w nich naładować telefon, a o najbliższym przystanku informować będą komunikaty głosowe. Zimą specjalne nagrzewnice przy każdym z wejść zapobiegać będą zamarzaniu wody i śniegu, a latem przyokienne klimatyzatory zapewnią mieszkańcom komfort podróżowania i stałą temperaturę w całym autobusie. Od połowy stycznia poruszają się po sądeckich drogach, ale na razie w ramach testów. Dla pasażerów będą dostępne już wiosną tego roku. 

Man Lion's City to autobus, które będzie dbał zarówno o komfort pasażerów jak i o środowisko.

BOCHENSKI

Autobusy wyposażone będą w system poboru opłat i ekran LCD wchodzący w skład systemu automatycznej informacji pasażerskiej. Co więcej, niska podłoga z rampą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz specjalna przestrzeń wydzielona dla tych osób będzie dużym ułatwieniem. Wewnątrz i na zewnątrz pojazdu zamontowano również monitoring z systemem rejestracji na twardym dysku, który będzie pomocny w przypadkach spornych.

Zadbano również o to, aby w autobusach zamontować oszczędne oświetlenie ledowe, a silniki wyposażono w nowoczesne systemy filtrów oczyszczających spaliny. Dzięki temu nowe niskoemisyjne autobusy dbać będą o jakość powietrza w naszym mieście oraz spełniać najwyższe ekologiczne normy unijne EURO 6.

-Od poniedziałku po sądeckich ulicach porusza się jeden z nich. Dziwić może fakt, że jeździ on jak „pojazd widmo” za autobusami wykonującymi przewozy na regularnych liniach, nie zabierając pasażerów. Może to budzić pewne kontrowersje wśród mieszkańców, jednak działanie takie jest konieczne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że tylko w ten sposób można zweryfikować poprawność działania systemu łączności na linii pojazd - dyspozytor (GPS, GPRS) - informuje biuro prasowe UM w Nowym Sączu.

fot główna: https://www.bus.man.eu/pl

Jan Duda

Wypowiedz się w tej sprawie