Zima opóźni budowę mostu Józefa Piłsudskiego? Dyrektor MZD uspokaja

Data zakończenia inwestycji (red. 31 maja) jest realna i nieprzekraczalna, bo dość już Sądeczanie się nacierpieli z powodu wyłączenia mostu z ruchu - mówi nowy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki. Jednocześnie zaznacza, iż od pogody, jaka będzie w zimie, zależy czy zajdzie konieczność zintensyfikowania prac na wiosnę, aby nadrobić stracony czas. 

wsb3

Jak informuje szef MZD, obecnie część łuku, przęsła od strony Heleny jest w trakcie deskowania i w trakcie zbrojenia, część od strony zamku jest deskowana i na małej części zbrojona, są też montowane podwieszenia do łuków. Co więcej, nie ma obawy, że dofinansowanie na budowę obiektu przepadnie, gdyż rząd zgodził się na przesunięcie daty zakończenia prac przy moście Józefa Piłsudskiego.

Przypominamy, iż w pierwotnym założeniu i wedle zapewnień byłych władz ratusza, przeprawa miała powstać do końca ubiegłego roku. Tak się nie stało i obecnie realnym terminem jest 31 maja 2019 roku.

- Po przeanalizowaniu dokumentów i sytuacji wniosek jest taki, że niestety miasto zawarło niekorzystną umowę z Polską Spółką Gazownictwa. Miała ona nielimitowany termin na to, żeby swoje przełożenie wykonać. Nie było to dopilnowane i nadzorowane - tłumaczył podczas jednej z konferencji wiceprezydent Artur Bochenek.

Z tego powodu Grzegorz Mirek piastujący stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jednak nadal pracuje w Miejskim Zarządzie Dróg, bo jak dodał wiceprezydent ,,do wyjaśnienia jest jeszcze wiele kwestii związanych nie tylko z budową nowego mostu na rzece Dunajec". 

Jak tłumaczy nowy dyrektor Konicki, po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze trzeba uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowego mostu, jednak przekonuje, że zrobi wszystko, aby zarządcy dróg wydali pozytywną decyzję bez zbędnej zwłoki.

Grzegorz Mirek nie jest już dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg

Fot. UM Nowy Sącz

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.