Grzegorz Mirek nie jest już dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg

Grzegorz Mirek nie jest już dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg

Grzegorz Mirek piastujący do tej pory stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jednym z powodów jego decyzji jest odpowiedzialność za zawarcie niekorzystnej umowy ze spółką gazownictwa, która opóźniła budowę mostu Józefa Piłsudskiego oraz oraz jak podkreślił wiceprezydent Artur Bochenek: „niedopilnowanie sprawy”.

Były dyrektor będzie pracował nadal w Miejskim Zarządzie Dróg, bo jak dodał wiceprezydent:  „do wyjaśnienia jest jeszcze wiele kwestii związanych nie tylko z budową nowego mostu na rzece Dunajec”. Konkurs na stanowisko szefa MZD został już rozpisany.

-Po przeanalizowaniu dokumentów i sytuacji wniosek jest taki, że niestety miasto zawarło niekorzystną umowę z Polską Spółką Gazownictwa. Miała ona nielimitowany termin na to, żeby swoje przełożenie wykonać. Nie było to dopilnowane i nadzorowane i w związku z powyższym, z dniem dzisiejszym pan Grzegorz Mirek nie jest już dyrektorem MZD na własną prośbę – wyjaśnił Artur Bochenek

Jak dodał wiceprezydent – urzędnicy miejscy popełnili błąd nie dopilnowując od początku sprawy związanej z wejściem na teren budowy pracowników PSG. Pod mostem znajdowała się nie tylko sieć gazowa, ale również wodociągowa. W tym przypadku jednak w ramach przetargu miasto zleciło prace wyznaczonym wykonawcom.

-To samo można było zrobić z gazem i prawdopodobnie ten most byłby już wybudowany – mówił Artur Bochenek

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.