Zima daje się we znaki ratownikom medycznym. Pomagają im sądeccy strażacy

Zima na Sądecczyźnie – mimo, iż piękna – sprawia wiele kłopotów. Ze względu na trudne warunki strażacy już kilkukrotnie pomagali ratownikom medycznym w dotarciu do osób potrzebujących pomocy. Tak było między innymi wczoraj (12 lutego) w Żeleźnikowej Wielkiej (gm. Nawojowa) i Kamionce Wielkiej.

W Żeleźnikowej Wielkiej około godziny 12:00 ratownicy nie mogli dojechać do chorego pacjenta, który znajdował się w trudno dostępnym miejscu. Strażacy zawieźli załogę karetki do wyznaczonego budynku. Tam okazało się, że ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia chory mężczyzna wymaga przetransportowania do szpitala. Dlatego przewieziono go wraz z ratownikami medycznymi do karetki, która znajdowała się na parkingu obok kościoła.

Kolejna interwencja strażaków miała miejsce około godziny 15:00 w Kamionce Wielkiej. Zespół ratownictwa medycznego potrzebował pomocy w przetransportowaniu 3-letniego dziecka (które znajdowało się pod opieką ratownika) z domu do ambulansu, ponieważ droga dojazdowa była stroma i ośnieżona. Strażacy przewieźli dziecko wraz z matką do karetki, która była oddalona od budynku mieszkalnego.

W działaniach brali udział funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz druhowie z OSP Królowa Górna.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.