Nowy Sącz: zbierz sąsiadów i stwórzcie osiedlowy ogród za pieniądze z zielonej ławeczki

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza mieszkańców do udziału w projekcie „Zielona Ławeczka”. Piękny ogród na Twoim osiedlu może powstać jeszcze tego lata! Wystarczy zebrać grupę sąsiadów i zaprojektować ogród marzeń. Rejestracja zespołów chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu potrwa do 30 kwietnia.

Coraz więcej mieszkańców polskich miast chce mieć wpływ na swoje otoczenie. Społecznościom sąsiedzkim zależy na czystej, ładnej i zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadzą drzewa.

– Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia III edycję ogólnopolskiego projektu grantowego pod nazwą „Zielona Ławeczka”. Głównym celem jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami – informuje Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno społecznym, jak i medialnym. Fundacja Banku Ochrony Środowiska przekazała już 60 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 50 mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz powiększać.

Jak wziąć udział w projekcie? Wystarczy zarejestrować zespół do 30 kwietnia 2017 r., a do 31 maja 2017 r. przesłać swój projekt. Wysokość grantu wynosi 1 200 zł.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://www.zielonalaweczka.pl/ w zakładce „O Konkursie”.

Fot. Ilustracyjne – Pixa Bay, organizatorzy.

Odpowiedz kreatywnie na JEDNO PYTANIE i wygraj kosiarkę!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.