Zginęli, spiesząc z pomocą. W regionie zabrzmią strażackie syreny

Zginęli, spiesząc z pomocą. W regionie zabrzmią strażackie syreny

,,Poświęcili największą wartość – własne życie, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi„. Druhna Karolina i druh Łukasz z OSP Żukowo w województwie pomorskim zginęli dziś w drodze do działań ratowniczych. Strażacy PSP i OSP z całej Polski, także z naszego regionu, oddadzą im hołd.

Kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj (15 września) około godziny 3:40 w Żukowie w powiecie kartuskim.

Strażacy ochotnicy jechali do śmiertelnego wypadku w pobliskim Małkowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie kierowca samochodu OSP najprawdopodobniej chciał ominąć wysepkę i zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego auta ciężarowego. Strażacki pojazd przewrócił się na bok.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej poinformowali, że trzy osoby zostały poszkodowane, a dwie zginęły na miejscu – druhna Karolina Dargacz oraz druh Łukasz Dargacz.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM 21-letnia Karolina i 25-letni Łukasz z OSP Żukowo byli kuzynostwem.

Strażacki hołd

Dzisiaj o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach państwowej i ochotniczej straży pożarnej włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe. Jak zaznaczają funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, strażacy minutą ciszy oddadzą hołd tragicznie zmarłym, ,,którzy poświęcili największą wartość – własne życie, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi”.

Kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom i bliskim druhny Karoliny i druha Łukasza złożył między innymi Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Przypomnijmy, że kilka dni temu strażacy z całej Polski w ten sam sposób oddawali hołd druhowi Markowi Bartwickiemu. Strażak z OSP w Rumianie (pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie) został potrącony przez samochód podczas działań ratowniczych. Zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Zdjęcia z wypadku w Żukowie: polski serwis pożarniczy – Remiza.pl

Share on twitter
Share on facebook