Zawyją strażackie syreny ku pamięci tragicznie zmarłego druha

Zawyją strażackie syreny ku pamięci tragicznie zmarłego druha

Dziś w całej Polsce strażacy włączą sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddadzą hołd zmarłemu koledze. Marek Bartwicki, druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumianie (pow. działdowski, woj. warmińsko – mazurskie), zmarł w wyniku wypadku, do którego doszło podczas działań ratowniczych.

Jak informują funkcjonariusze Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 września. W godzinach wieczornych strażacy z OSP w Rumianie prowadzili działania ratownicze. Wtedy to druh Marek został potrącony przez inny samochód.

48-latek trafił do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Pozostawił żonę i trójkę dzieci, w tym synka z wrodzoną wadą serca. Chłopiec wymaga kosztownej operacji, na którą uruchomiono internetową zbiórkę (TUTAJ).

Dziś (7 września) strażacy z całej Polski, w tym również funkcjonariusze PSP i druhowie OSP z naszego regionu, uczczą pamięć zmarłego Marka Bartwickiego. O godzinie 18:00 włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe w poszczególnych jednostkach.

 

fot. OSP w Rumianie, Pixabay

Czytaj też: Korzenna. Zmarła Jadwiga Matusik. Wprowadziła w szkolny świat całe pokolenia

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama