Zespół młodych raperów pomaga choremu Michałkowi

Zespół młodych raperów pomaga choremu Michałkowi

17-letni Piotr Cuper ze Szczyrzyca, 23-letni Eryk Węgrzyn ze Starego Sącza oraz 17-letnia Klaudia Smoroń z nowosądeckiej Januszowej tworzący rapowy skład „Studio Set$Er” (kanał na YouTube) chcą nagrać płytę a dochód z niej zamierzają przeznaczyć na leczenie chorego chłopca ze Szczyrzyca.

Młody skład niedawno otworzył studio nagrań. – Obecnie pomaga nam również Julka Rachwalik nagrywając covery i kolędy. Eryk Węgrzyn zajmuje się obsługą studia, szuka wokalistów. Klaudia Smoroń głównie nagrywa, zaś ja nagrywam i śpiewam – zdradza nam Piotr Cuper.

Wciąż szukamy dziewczyn, które chciałyby zaśpiewać refreny do naszych piosenek, ale to teraz mniej istotne – dodaje.

Chcą pomagać

W „Studio Set$Er” wpadli na pomysł, by nie tylko tworzyć muzykę, ale również pomagać innym.

Chcemy, żeby ci, którzy potrzebują pomocy czuli się docenieni. By wiedzieli, że ktoś ich wspiera i o nich pamięta – opowiada Cuper.

W sprawie Michałka staramy się o to, żeby jak najwięcej osób mu pomogło. Nawiązaliśmy współpracę z Panią Teresą Przysiężną, koordynatorką akcji pomocy chłopcu. Ona organizuje licytacje, z których pieniądze są przekazywane na konto Michałka – opowiada członek „Studia Set$Er”.

Michał i jego rodzina wiele w życiu przeszli, mieszkają w starym domu, który wymaga remontu. Mieszkają w piątkę – kontynuuje.

Ojciec rodziny musiał zrezygnować z pracy, by zajmować się pozostałą dwójką dzieci. Zasiłek, który otrzymują jest tak niewielki, że ledwo starcza im na leki.

Czytaj również: Narciarstwo biegowe. Medale sądeczan w Chochołowie

Chcemy pokazać szerszemu gronu odbiorców, żeby nie myśleli tylko o sobie, ale pomagali innym – podsumowuje Cuper.

Jak informuje zespół, Michałek nie raczkuje, nie trzyma główki, nie słyszy, nie widzi na jedno oczko, nie gaworzy, ma niewydolność oddechową, jest karmiony sondą, oddycha przez rurkę tracheotomijną, ma padaczkę. Zespół Pataua (trisomia chromosomu 13), na który cierpi chłopczyk występuje niezwykle rzadko, z częstością 1 na 8 000 – 12 000 urodzeń. U dzieci, które przeżyją dłużej niż 1 miesiąc, występuje głębokie upośledzenie rozwoju. Średnia długość życia u dzieci dotkniętych tą wadą genetyczną wynosi niewiele ponad 3 lata.

Czytaj również: „SznS”. Są premie za awans do ekstraklasy – wywiad z prezesem Sandecji Nowy Sącz

Pomóc Michałkowi Węgrzynowi i jego rodzinie można wpłacając dowolną sumę na konto pani Ewy: 84 8804 0000 0061 0603 5200 0001 lub na stronie zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/emfkm4 nr rach: 11401124 0000 5500 0700 1056.

Każdy, kto chce wesprzeć Michałka i jego rodzinę proszony jest o kontakt z Teresą Przysiężną – koordynatorką zbiórki, tel. 515 907 128.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Set$Er; zrzutka.pl

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama