Zerwane dachy, powalone drzewa, dziesiątki interwencji, a strażacy wciąż działają

Zerwane dachy, powalone drzewa, dziesiątki interwencji, a strażacy wciąż działają

Nie ma jeszcze dokładnego bilansu zdarzeń, w których interweniowali sądeccy strażacy ubiegłej nocy. Wiadomo jednak, że wyjeżdżali około 160 razy i wciąż działają. Ze wszystkich stron naszego regionu dopływają coraz to nowsze doniesienia o zniszczeniach, jakie poczynił wiatr. Co chwilę słychać dźwięk syren alarmowych.

Jak przyznaje Paweł Motyka zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, do godziny 3. noc była dość spokojna, później jednak zaczęły spływać zgłoszenia.

– Jest dużo uszkodzonych dachów, między innymi na kościele i szkole, wiele połamanych drzew, dużo uszkodzonych garaży ,,blaszaków”, zniszczone banery reklamowe, połamane znaki i tablice informacyjne – wymienia strażak.

Służby interweniowały w całym regionie, jednak najwięcej wyjazdów było w gminach: Podegrodzie, Chełmiec, Łososina, Gródek nad Dunajcem, Korzenna.

– Na razie zajmujemy się obsługą interwencji. Nie zliczamy nawet komunikatów. Działają zarówno strażacy PSP, jak i OSP i staramy się jak najszybciej dotrzeć, zabezpieczać, bo właściwie cały czas wieje, choć trochę słabiej. Najważniejsze żeby pomóc ludziom – podkreśla st. bryg. Motyka.

fot. Michał Karwala

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.