Niemal 15 tysięcy odbiorców bez prądu, 190 interwencji strażackich, około 40 zerwanych dachów

Bilans strażackich interwencji związanych z wiejącym wciąż wiatrem nie napawa optymizmem. Po godzinie 3. w nocy do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączy zaczęły masowo spływać zgłoszenia dotyczące zniszczeń. Do godziny 9.00 strażacy interweniowali 190 razy. W dodatku do tej pory (godzina 9:40) niemal 15 tysięcy odbiorców zmaga się z brakiem prądu z powodu uszkodzonych stacji średniego napięcia. 

wsb3

Jak informują funkcjonariusze PSP, wśród zgłoszeń zanotowano około 40 zniszczonych dachów, które miały naderwane dachówki, papę, czy blachę. Pozostałe zgłoszenia to powalone drzewa, banery, czy zniszczone garaże tzw. ,,blaszaki".

Wśród poważniejszych zdarzeń strażacy wymieniają: zerwane pół dachu na budynku mieszkalnym w Rąbkowej, uszkodzony dach na kaplicy w Woli Kurowskiej, drzewo położone na dachu kościoła w Świniarsku, blachę zwisającą z Ratusza w Nowym Sączu, czy też drzewo przewrócone na dach szkoły w Michalczowej.

Około godziny 8:00 rozmawialiśmy z zastępcą komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, Pawłem Motyką. Strażak przyznał wtedy, że najwięcej interwencji zanotowano w gminach: Podegrodzie, Chełmiec, Łososina, Gródek nad Dunajcem, Korzenna. Więcej TUTAJ.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o 265 uszkodzonych stacjach średniego napięcia i 14680 odbiorcach bez prądu.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.