Zejdź z kanapy! Dziś kolejny z cyklu bezpłatnych treningów biegowych

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów ruchu na świeżym powietrzu. Projekt "Zejdź z kanapy, czyli 10 kroków ku zdrowiu", to cykl 10. bezpłatnych treningów biegowych w ciągu całego 2019 r., przeznaczonych głównie dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem.

wsb3

- Ma on na celu zainteresowanie i zachęcenie, przede wszystkim mieszkańców Starego Sącza (lecz także osoby spoza tego miasta są mile widziane), do podjęcia aktywności fizycznej, czyli do tytułowego "zejścia z kanapy" – mówi nam Karol „Bosy Wirus” Trojan, który prowadzi treningi.

Dzisiejsze zajęcia rozpoczną się o godzinie 18 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Warto wiedzieć, że każdy trening (trwający ok. godzinę) rozpoczyna się rozgrzewką, by następnie marszobiegiem udać się na wyznaczoną trasę. Przebieżkę kończy rozciąganie.

- Tempo marszu i biegu zawsze dostosowujemy do osób, które danego dnia mają najsłabszą kondycję, gdyż ma to być miłe spotkanie towarzyskie, a nie zawody kto pierwszy ten lepszy" – dodaje nasz rozmówca.

Mile widziane są wszystkie chętne osoby, także dzieci i seniorzy, bez względu na płeć, wiek, czy posiadaną kondycję.

Czytaj również: BARTŁOMIEJ DUDZIC CIESZY SIĘ Z POZOSTANIA W SANDECJI: „CZUJĘ SIĘ JAK SWÓJ”

Organizatorem treningów jest starosądecka Fundacja „Będzie Dobrze", przy współpracy z Akademią Bosego Wirusa, Fabryką Talentów, Grupą My kochamy Nowy Sącz i Małopolskę. Projekt finansowo wspierany jest przez Burmistrza Miasta Starego Sącza.

Treningi prowadzone są przez ultramaratończyka, trenera naturalnej amortyzacji, Rekordzistę Polski w biegu 12-godzinnym boso - Karola „Bosego Wirusa” Trojana.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Źródło/fot: Bosy Wirus

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.