Nowy Sącz: kontrola przeprowadzona w sekretariacie prezydenta wykazała nieprawidłowości

Kontrola przeprowadzona w sekretariacie prezydenta wykazała uchybienia w pracy osób tam zatrudnionych, czyli byłych kandydatek Koalicji Nowosądeckiej do Rady Miasta. W listopadzie, po objęciu rządów nowej władzy, zastąpiły one panią Janinę Gozdecką, która na stanowisku sekretarki kolejnych 7 prezydentów pracowała 35 lat. 

wsb3

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej urzędu od 25 lutego 2019 r. do 1 marca 2019 r. sprawdzał funkcjonowania sekretariatu, a w szczególności kwestię obiegu ważnych dokumentów i przekazywanie ich właściwym adresatom. Mimo, iż notatka z kontroli sporządzona została 13 marca, w Biuletynie Informacji publicznej została opublikowana nieco ponad miesiąc temu.

Kontroler stwierdził, iż dochodziło do nieprawidłowego przekazywania korespondencji przez pracownice sekretariatu do komórek nie wskazanych na dekretacji. Ponadto, nie był prowadzony dziennik korespondencji przychodzącej i wychodzącej z sekretariatu prezydenta. Pojawił się również problem z terminowością realizacji zadań wynikających z obowiązków, czy archiwizacją dokumentów.

Jedną z wytycznych dyrektora WBiKW było zorganizowanie szkolenia merytorycznego dla pracowników obsługujących sekretariat, które umożliwiłoby im nabycie umiejętności w zakresie wykonywanych obowiązków, organizacji pracy, obsługi klientów oraz pracowników Urzędu. Miało to również pomóc sekretarkom w nabyciu umiejętności komunikacyjnej, hierarchizacji zadań, czy  rozszerzeniu wiedzy, jak zarządzać profesjonalnym sekretariatem. Całość sprawozdania kontrolera znajdziecie ---> Tutaj

W rozmowie z Bartoszem Niemcem z Radia Kraków, prezydent Ludomir Handzel zapewniał, iż pracownice stosują się do zaleceń kontrolera i jest z nich zadowolony.

Do wyników innych kontroli opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej, powrócimy w kolejnych artykułach.

Jednakowa dla Wałęsy i Wojtka z Rytra

Źródło: BIP/ Radio Kraków

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.