UWAGA kierowcy: dziś w całej Polsce więcej "miśków" z suszarkami

Dziś (9 lipca) w całym kraju trwa policyjna akcja kaskadowego pomiaru prędkości. Bierze w niej udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

wsb3

Kaskadowy pomiar prędkości polega na  prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. "Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy" - czytamy w komunikacie służb prasowych Policji.

źródło: KMP Nowy Sącz

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.