Kolejny pościg drogami Sądecczyzny. Zmobilizowano wszystkie patrole

Kolejny pościg drogami Sądecczyzny. Zmobilizowano wszystkie patrole

Gdy zobaczył policjantów sygnalizujących mu, by się zatrzymał, rzucił się do ucieczki. Oczywiście, nie zważał przy tym na przepisy ruchu drogowego. A to nie wszystko, co 40-latek miał na sumieniu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (15 września), gdy sądeccy mundurowi prowadzili poranną akcję badania trzeźwości kierowców „Stop – Probierz”. Ulicą Zdrojową w Krynicy-Zdroju przejechał kierowca, który na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył, ignorując sygnały do zatrzymania się. Policjanci ruszyli za nim.

Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – gwałtownie przyśpieszył, by zgubić policjantów. Sytuacja była bardzo dynamiczna – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Dyżurny z krynickiego komisariatu przekazał wszystkim patrolom, będącym wtedy w terenie, informację o pościgu za kierowcą samochodu marki Renault. Mężczyznę zatrzymano we Frycowej (gmina Nawojowa).

40-latek z Sądecczyzny miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Co więcej, uciekając popełnił liczne wykroczenia drogowe, takie jak m.in. wyprzedzanie pojazdów w niedozwolonych miejscach. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie do kontroli i wspomniane wcześniej drogowe wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Nowy Sącz. Ciężarówka utknęła pod wiaduktem. Utrudnienia na drodze

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama