[ZDJĘCIA] Tragiczny obraz po trąbie powietrznej w Librantowej i Koniuszowej. Rozmiar zniszczeń jest niewyobrażalny

Około 30 domów w Librantowej, Koniuszowej i najbliższych okolicach uszkodziła trąba powietrzna, która przeszła dzisiaj wraz z gwałtowną burzą i gradem przez Sądecczyznę. Obraz, jaki wyłania się na miejscu jest tragiczny. Pozrywane dachy, zniszczone budynki gospodarcze, pozostałości dachów rozrzucone po osiedlach. Części budynków znajdują się na łąkach, a nawet na słupach.

Już dzisiaj wiadomo, że straty, jakich w ciągu kilkunastu minut doznali mieszkańcy Sądecczyzny są ogromne. Wichura wraz z gradem wielkości kurzych jajek uderzyła około godziny 17. W ciągu kilku minut zastała noc, a zdezorientowani kierowcy próbowali szukać schronienia obok wiat przystankowych, czy na prywatnych posesjach. Premier deklaruje pomoc.

– Żadnego z mieszkańców Sądecczyzny, którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej przez Piątkową, Librantową, Koniuszową i inne miejscowości, nie zostawimy bez wsparcia. Pomoc będzie koordynować na miejscu Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Mał. oraz Z-cy Komendanta Woj. PSP – zapewnia premier Mateusz Morawiecki. O tym pisaliśmy tutaj. 

Pomoc potrzebna jest tu i teraz, nie za miesiąc. Mieszkańcy liczą, że nie zostaną sami z tak tragicznym losem.

O 21.15 w Domu Kultury Mogilnie zebrał się sztab kryzysowy, w którym udział wezmą m.in. wicewojewodowie: Józef Leśniak i Ryszard Pagacza. Będą ustalać plan działania. Na miejscu cały czas pracują strażacy PSP i OSP. Wspierają mieszkańców Librantowej i okolic, zabezpieczając plandekami budynki lub to, co z nich zostało.

Wcześniejsze publikacje dotyczące zdarzenia:

 

Fot. Iwona Kamieńska 

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.