30 domów uszkodzonych w Librantowej. Premier Morawiecki deklaruje wsparcie dla Sądecczyzny

30 domów uszkodzonych w Librantowej. Premier Morawiecki deklaruje wsparcie dla Sądecczyzny

Przez nasz region przeszła trąba powietrzna, czyniąc wiele szkód. Jak pisaliśmy TUTAJ, wiatr zrywał dachy na pograniczu Librantowej i Koniuszowej. W samej Librantowej uszkodzonych jest około 30 domów. Wsparcie dla mieszkańców zadeklarował już premier Mateusz Morawiecki.

– Żadnego z mieszkańców Sądecczyzny, którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej przez Piątkową, Librantową, Koniuszową i inne miejscowości, nie zostawimy bez wsparcia. Pomoc będzie koordynować na miejscu Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Mał. oraz Z-cy Komendanta Woj. PSP – zapowiada premier Morawiecki.

Na miejscu działa kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, pomagając między innymi w zabezpieczeniu budynków.

– W Librantowej uszkodzonych jest około 30 domów. Skupiamy się na tym, by przy każdym budynku była ekipa ratownicza, która póki jest jeszcze jasno pomoże w zabezpieczaniu plandekami przed ewentualnymi zalaniami, bo co chwilę pada i cały czas krążą ciemne chmury – relacjonuje w rozmowie z nami st.bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Jak informuje, nie ma osób poszkodowanych, poza jedną, która najprawdopodobniej raniła się szkłem podczas prac porządkowych i zabezpieczających.

 

fot. Krzysztof D. / www.gov.pl

film: Czytelnik

Share on twitter
Share on facebook