Ogromny grad wielkości śliwek i kurzych jaj. Burze przetaczają się przez region

Ogromny grad wielkości śliwek i kurzych jaj. Burze przetaczają się przez region

Gwałtowne burze z gradem przetaczają się przez cały region. W powiecie limanowskim gradobicie rozpoczęło się już o 14.50 i trwało około 10 minut. Z minuty na minutę intensywność opadów rosła.

Jak poinformowała nas mieszkanka Żmiącej, początkowo grad był standardowych rozmiarów, później jednak jego wielkość znacznie wzrosła, co widać na poniższych zdjęciach. Również przez powiat nowosądecki i gorlicki przetacza się gwałtowna burza z gradem. Wgniecione karoserie, zerwane dachy, to tylko część strat, jakie poczyniła wichura z gradem.

Co więcej, trąba powietrzna pojawiła się w Librantowej i Koniuszowej. Około 10 zerwanych dachów. O tym informowaliśmy —>tutaj. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami i gradem, a Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do jutra (25 czerwca 2021 r.) do godz. 09:00 na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W tej sprawie wydano komunikaty, które przesłano do naszej redakcji.

,,W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych” – przestrzega CBPH.

 

Fot. Kinga Pajor/
Anna Uryga/
Kinga Nikiel-Bielak

 

 

Share on twitter
Share on facebook