Zderzenie samochodu z pociągiem. Trwa akcja ratunkowa w Barcicach [ZDJĘCIA]

Zderzenie samochodu z pociągiem. Trwa akcja ratunkowa w Barcicach [ZDJĘCIA]

Barcic, wypadek śmiertelny, zderzenie samochodu z pociągiem, Sądeczanin zmarł

Straż Pożarna, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja – te służby biorą udział w akcji ratunkowej, która trwa przy drodze krajowej nr 87 w Barcicach. Po godzinie 5 rano, w pobliżu przejazdu kolejowego (skręt na Przysietnicę) doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

Pojazdem marki Skoda podróżowało pięciu mężczyzn. Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Miejsce zdarzenia: pobliże przejazdu kolejowego przy DK nr 87 w Barcicach, skręt na Przysietnicę. W tym momencie (stan na godzinę 5:45 – red.) trwa akcja ratunkowa. Samochód osobowy marki Skoda zderzył się z pociągiem. Na miejscu jest teraz osiem wozów: JRG Nowy Sącz, OSP Barcice, OSP Stary Sącz i OSP Przysietnica. Jest także Policja i Zespoły Ratownictwa Medycznego – precyzuje dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz w rozmowie z DTS24.

AKTUALIZACJA: Ruch pociągów jest wstrzymany. Trasa kolejowa Piwniczna – Nowy Sącz – Tarnów – Kraków jest nieprzejezdna. Przewoźnik POLREGIO organizuje zastępczą komunikację autobusową.

AKTUALIZACJA: Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu (znajdowała się pod pociągiem). Cztery osoby były zakleszczone w samochodzie. Na miejscu reanimowano jedną osobę. Trwają dalsze działania służb.

– Jedna osoba nie żyje, znajdowała się pod pociągiem. Cztery osoby były zakleszczone w samochodzie, udało się je wydobyć. Jedna z nich była reanimowana. Walczy o życie. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowe – mówi komendant st. bryg. Paweł Motyka w rozmowie z naszą redakcją.

AKTUALIZACJA (GODZ: 7:10): Jak podają służby, w związku z wypadkiem, droga z Przysietnicy do Barcic zostaje zamknięta do odwołania.

AKTUALIZACJA (GODZ: 07:58): – Na miejscu trwają czynności. Samochodem podróżowało łącznie pięć osób. 26-letni kierowca oraz trzech pasażerów zostali przetransportowani do szpitala – precyzuje podkom. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w rozmowie z DTS24.

AKTUALIZACJA (GODZ: 08:50): Policja potwierdza, kolejna osoba zmarła w szpitalu. W wypadku zginęły dwie osoby.

Czytaj także: Nie żyje kolejna osoba z wypadku w Barcicach. Co z pozostałymi uczestnikami zdarzenia?

Fot: st. ogn Przemysław Kaczor / Straż Pożarna Stary Sącz

Reklama