Zderzenie radiowozu i osobówki: ze wstępnych ustaleń wynika, że zawinił policjant

Trwają czynności wyjaśniające w sprawie zderzenia samochodu osobowego z radiowozem policyjnym. Jak informowaliśmy TUTAJ, do zdarzenia doszło w niedzielę (16 lutego) na skrzyżowaniu ulicy Nawojowskiej z Kolejową w Nowym Sączu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że winę ponosi kierowca pojazdu uprzywilejowanego.

Renault2

Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu informuje, że kierujący radiowozem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetlne.

- Używając sygnałów uprzywilejowania miał do tego prawo, jednakże w takiej sytuacji powinien zachować szczególną ostrożność - wyjaśnia.

Jak dodaje, zarówno kierowca policyjnego volkswagena, jak i kierująca osobowym oplem byli trzeźwi.

- W chwili obecnej w Referacie ds. Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie. By prawidłowo określić kwalifikację zaistniałego zdarzenia drogowego, został powołany biegły lekarz sądowy w celu ustalenia obrażeń, jakie odniosła kobieta biorąca udział w tym zdarzeniu - tłumaczy Aneta Izworska.

Czynności wyjaśniające będą kontynuowane w zakresie wykroczenia lub spowodowania wypadku drogowego, w zależności od opinii, którą wyda biegły.

fot. Czytelnik

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.