Zderzenie dwóch Volkswagenów. Dwie osoby poszkodowane

Wczoraj około godziny 13:30 na ulicy Hallera w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Volkswagena Polo i Volkswagena Touran. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Renault2

Kiedy na miejsce przybyli strażacy, uszkodzone samochody blokowały jeden pas ruchu. Funkcjonariusze PSP zakręcili zawór butli z gazem w VW Polo, odłączyli akumulatory w obu pojazdach oraz zasypali sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Jedna z osób biorących udział w wypadku znajdowała się już w karetce pogotowia ratunkowego.

Później okazało się, że pomocy potrzebuje również drugi uczestnik zdarzenia. - W trakcie zabezpieczenia terenu działań podczas czynności prowadzonych przez Policję, jedna osoba zgłosiła złe samopoczucie. Udzielono jej  kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zadysponowano na miejsce karetkę. Załoga karetki przejęła osobę poszkodowaną, która została zabrana do szpitala - relacjonują strażacy.

Ruch na drodze prowadzony był wahadłowo. Kiedy policjanci zakończyli swoje czynności, VW Polo został usunięty na pobocze, a VW Touran zabrany przez lawetę. Z jezdni usunięto też pozostałości po wypadku.

fot. PSP w Nowym Sączu

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.