Zderzenie dwóch osobówek na DK 75. Kierowcy trafili do szpitala

Na drodze krajowej nr 75 samochód marki Volkswagen Touran zderzył się z Renault Scenic. Kierowcy obu pojazdów zostali zabrani do szpitala. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 8:30 w Nowej Wsi (gmina Łabowa).

Renault2

- Samochód Renault Scenic znajdował się w przydrożnym rowie poza jezdnią. Natomiast Volkswagen Touran stał częściowo na pasie jezdni - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Autami podróżowali sami kierowcy. Jeden z nich zgłaszał dolegliwości i od strażaków otrzymał kwalifikowaną pierwszą pomoc. Drugi początkowo czuł się dobrze, jednak po jakimś czasie również zaczął się skarżyć na złe samopoczucie. Na miejsce dotarły karetki pogotowia ratunkowego, a po przebadaniu obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania.

Strażacy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zabezpieczyli teren, zasypali sorbentem płyny eksploatacyjne wyciekłe z Volkswagena, odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach i uprzątnęli z jezdni pozostałości po kolizji.

Przez jakiś czas ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

for. PSP w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.