Zdążyli! Sezon narciarski na Sądecczyźnie otwarty

master Ski Tylicz, sezon narciarski 2021/22, Tylicz

W regionie sądeckim oficjalnie wystartował sezon narciarski. Pierwszą stacją, dostępną od dzisiaj dla narciarzy, jest Master Ski w Tyliczu. Inne ośrodki są w trakcie naśnieżania, ale też zaczynają odliczać dni do otwarcia.

Właściciele Master Ski w Tyliczu planowali otwarcie sezonu już końcem listopada, jednak spodziewane mrozy nie nadeszły i trzeba było odłożyć plany w czasie. Fani zimowego szaleństwa od dzisiaj, w godzinach 9-20, mogą szusować na tylickich stokach. Przez całą noc trwały prace związane z przygotowaniem idealnych warunków dla narciarzy i snowboardzistów.

Dzisiaj także otwarło się lodowisko w Białej Niżnej. Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej planuje udostępnienie tras biegowych wraz w wypożyczalnią sprzętu od 11 grudnia. Natomiast niespodziewanie rozpoczęcie sezonu ogłosił ośrodek narciarski Tylicz.Ski. Tam już od 5 grudnia można poszusować na stokach.

,,Czekamy na przyjście mrozów, które zapowiadane są w najbliższych dniach! (…). Tak to się robi. W ruch poszły najnowocześniejsze urządzenia do tworzenia świeżego śniegu” – poinformowali przedstawiciele ośrodka Słotwiny Arena, załączając nagranie z naśnieżania.

,,Pada śnieg, pada śnieg coraz go więcej! Sypiemy trasy 1,2 i 2a. Z każdą godziną jest tego śniegu coraz więcej” – chwalą się właściciele stoków Jaworzyny Krynickiej.

Jaworzyna Krynicka, stoki narciarskie, sezon 2021/22
Jaworzyna Krynicka
Fot. Jaworzyna Krynicka
Fot. główne: ilustracyjne,
arch./prt sc Master Ski Tylicz
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.