To już JUTRO! Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

To już JUTRO! Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Stowarzyszenie Sursum Corda, jak co roku 5 grudnia, świętuje Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Idea ma na celu zwrócić szczególną uwagę na rolę jaką wolontariusze wkładają w realizację lokalnych akcji pomocowych oraz inicjatyw.

Dla kogo Wolontariat?

Wolontariuszem może zostać niemal każdy. Nie musimy mieć szczególnych zdolności czy umiejętności – mówi Halina Rams, wiceprezes Sursum Corda oraz koordynator Sądeckiego Centrum Wolontariatu. Jak sama podkreśla: Najważniejsze są chęci i zaangażowanie, choć czasem odpowiednia wiedza oraz doświadczenie również są potrzebne.

Obchody rozpoczęły się 3 grudnia. Dzisiaj Stowarzyszenie proponuje dzień otwarty – w formie on-line. Kontakt będzie możliwy pod numerem telefonu: 501-316-271 lub poprzez komunikator na profilu facebookowym Stowarzyszenia. Jutro (niedziela), na zakończenie, odbędzie się kampania uliczna, podczas której wolontariusze ze Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda wyruszą na ulice Nowego Sącza. Akcja ma na celu promowanie idei wolontariatu.

START o godzinie 10:30 spod sądeckiego ratusza.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie stowarzyszenia, w kończącym się roku 2021, Sursum Corda pomagało w ramach 39 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których pracę zaangażowanych było 1463 wolontariuszy. Wsparli oni 1339 osób, poświęcając przy tym 17621 godzin! Wolontariusze wzięli udział w 325 różnego rodzaju wydarzeniach oraz akcjach.

Szczegółowe informacje odnośnie Międzynarodowego Święta Wolontariatu można odnaleźć TUTAJ.

Fot. Stowarzyszenie Sursum Corda

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.