Zdarzenie w Naściszowej wstępnie zakwalifikowane jako kolizja

wypadek Naściszowa

Widok samochodów po zderzeniu był przerażający. Seat został rozerwany na dwie części. Na szczęście okazuje się, że obrażenia osób poszkodowanych w sobotę w Naściszowej nie były poważne. Samo zdarzenie policjanci wstępnie zakwalifikowali jako kolizję.

– W seacie podróżował tylko kierujący, z kolei w volvo jechał kierujący wraz z pasażerką. Osoby podróżujące volvo zostały przetransportowane do szpitala na badania. Na chwilę obecną to zdarzenie drogowe zostało wstępnie zakwalifikowane jako kolizja z uwagi na obrażenia poszkodowanych poniżej 7 dni – informuje w korespondencji z naszą redakcją Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 3 lipca około godziny 17:50 w Naściszowej (gmina Chełmiec) w pobliżu granicy z miejscowością Librantowa. Przez dłuższy czas droga była całkowicie zamknięta dla ruchu.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat, jadąc od strony Nowego Sącza, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze (śliska nawierzchnia w związku z opadami deszczu), w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do zderzenia czołowo-bocznego z samochodem marki Volvo – wyjaśnia Aneta Izworska.

Osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. Funkcjonariusze przekażą do sądu wniosek o ukaranie sprawcy kolizji. Ponadto zatrzymali prawo jazdy kierowcy seata oraz dowód rejestracyjny jego pojazdu.

Relację strażaków z miejsca zdarzenia i więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.