Naściszowa. Seat był rozerwany na pół. Poszkodowana osoba leżała na jezdni

wypadek Naściszowa

Jak pisaliśmy TUTAJ, wczoraj na pograniczu Librantowej i Naściszowej zderzyły się dwa samochody osobowe. Przez dłuższy czas droga była całkowicie zablokowana. Dziś strażacy relacjonują, co zastali po przyjeździe na miejsce.

Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu zostały zadysponowane do działań o godzinie 17.57. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe: Seat Toledo oraz Volvo XC 70 Cross Country, którymi podróżowały łącznie trzy osoby. Wszystkie znajdowały się poza pojazdami, kiedy służby dotarły na miejsce.

– Dwie osoby poruszały się o własnych siłach, a jedna osoba poszkodowana leżała na jezdni. Seat został rozerwany na dwie części – lewa strona pojazdu oraz przód znajdowały się w przydrożnej fosie, tył i prawa strona pojazdu około 10 metrów dalej na pobliskiej łące – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy leżącej na jezdni osobie. Wkrótce na miejsce dotarły karetki pogotowia ratunkowego i ich załogi zajęły się poszkodowanymi. Ostatecznie dwie osoby trafiły do szpitala.

Uszkodzone Volvo blokowało jeden pas ruchu. Z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne i strażacy dokonali ich sorpcji. Sprawdzili też dokładnie rozerwanego Seata, aby upewnić się, czy nie ma w nim innych osób. Na koniec prawie trzygodzinnych działań pomogli pracownikom Pomocy Drogowej w umieszczeniu Volvo na lawecie.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

Czytaj też:

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.