Zbigniew Konieczek Honorowym Obywatelem Nowego Sącza

Zbigniew Konieczek – prezes zarządu firmy Newag SA  odebrał tytuł Honorowego Obywatela Nowego Sącza przyznany mu przez radę miasta. Uroczystość odbyła się w sali reprezentacyjnej ratusza. Dyplom i statuetkę wręczyli przedstawiciele samorządu: Janusz Kwiatkowski, Tomasz Cisoń i Piotr Lachowicz. Ryszard Nowak dołożył jeszcze jeden upominek: kopię aktu lokacyjnego miasta.

Prezydent Nowak przypominał, że zasługi Zbigniewa Konieczka nie kończą się na uratowaniu Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego przed bankructwem.

– Jestem pełen podziwu i wdzięczności za zaangażowanie w codzienne życie miasta, wsparcie sądeckiego sportu i kultury, działalność sponsoringową i charytatywną. Jest pan człowiekiem, któremu przyszłość Nowego Sącza leży na sercu i na którego zawsze można liczyć – mówił. – W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości dołącza pan do grona najwybitniejszych PolakówBędzie pan wzorem dla sądeczan i tych pokoleń, które po nas przyjdą.  Przyjmując tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza jest pan ambasadorem tych, którzy dzisiaj tworzą bogactwo Nowego Sącza, ale też staje się pan człowiekiem odpowiedzialnym za miasto.

– Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę reprezentować to zacne grono, do którego należą marszałek Józef Piłsudski, Lech Kaczyński, Józef Oleksy i obecny tutaj dr. Krzysztof Pawłowski – mówił prezes Newagu. – Kiedy prezydent poinformował mnie, że zgłosił mnie do tak zaszczytnego tytułu, pomyślałem przede wszystkim o firmie i pracownikach, którymi mam przyjemność kierowaćDzisiaj w firmie pracuje prawie dwa tysiące osób, w tym około trzystu inżynierów. To olbrzymi kapitał.  Dawano nam pięć procent, że przetrwamy, a dzisiaj z Nowego Sącza wyjeżdżają pociągi metra do Sofii, na Sycylii jeżdżą również nasze pociągi.  Dzięki pasji młodych ludzi, którzy pracują w firmie doszliśmy do tego miejsca, gdzie jesteśmy teraz. Jeszcze raz dziękuję za tak zaszczytny tytuł.

Ukoronowaniem wydarzenia był koncert smyczkowy w wykonaniu Kwartetu Galicyjskiego w składzie: Joanna Kiełbasa, Martyna Bulzak, Ewa Borcz, Gabriela Szczepaniak.

Na zakończenie Zbigniew Konieczek zaprosił gości na poczęstunek do Restauracji Panorama. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał od niego w upominku pamiątkowy srebrny numizmat wybity w Mennicy Polskiej.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.