Zbadaj za darmo poziom cukru

Zbadaj za darmo poziom cukru

Już 14 listopada (wtorek) z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbędzie się akcja bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi. Zaprasza na nią Koło Przyjaciół Dzieci Chorych na Cukrzycę działające przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu.

Badania odbędą się w godz. od 15.00 do 18.00 w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. W akcji wezmą udział: lekarz diabetolog, specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, edukator cukrzycowy, instruktor pomp insulinowych a także społeczni edukatorzy diabetologiczni i wolontariusze.

Działacze Koła Przyjaciół Dzieci Chorych na Cukrzycę przypominają, że cukrzyca jest chorobą przewlekłą. Nieleczona lub leczona niewłaściwie jest jedną z głównych, bezpośrednich i pośrednich przyczyn inwalidztwa i wczesnej umieralności. Na cukrzycę choruje w Polsce ponad 3 mln ludzi. Ponad 1,1 mln jeszcze o tym nie wie wie i nie leczy się.

Fot. Ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.