Zawyły syreny policyjne i strażackie. Asysta honorowa towarzyszyła w ostatniej drodze śp. asp. sztab. Markowi Kokocie

Zawyły syreny policyjne i strażackie. Asysta honorowa towarzyszyła w ostatniej drodze śp. asp. sztab. Markowi Kokocie

Uroczystości pogrzebowe śp. aspiranta sztabowego Marka Kokota odbyły się w ubiegły piątek. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Funkcjonariusza pożegnali najbliżsi oraz środowisko policyjne na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie i Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu.

Nabożeństwo koncelebrował ks. dr Kazimierz Fąfara, Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Policji. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział również m.in.  Komendant Powiatowy Policji w Limanowej oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej. W ceremonii uczestniczyła policyjna asysta honorowa.

Głos podczas nabożeństwa zabrał komendant sądeckiej policji – mł. insp. dr Krzysztof Dymura. Zwrócił się do rodziny zmarłego, zapewniając o wsparciu i pomocy w tym trudnym dla nich momencie.

„Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ogromnym ciosem. Nigdy nie można się na nią przygotować, tym bardziej jeśli przychodzi nagle… Odszedł od nas rzetelny, pracowity, bardzo zaangażowany w służbę funkcjonariusz. Pragnę podkreślić, że żegnamy dziś nie tylko wzorowego policjanta, ale przede wszystkim dobrego człowieka. Koleżeńskiego, zawsze uśmiechniętego, służącego pomocą i wsparciem, interesującego się losem ludzi, których spotykał na swojej drodze. Będziemy go wspominać jako życzliwą osobę, na którą zawsze można było liczyć. Cześć Jego pamięci!” – mówił komendant Dymura.

Urna z prochami zmarłego policjanta została odprowadzona w asyście honorowej na miejscowy cmentarz. By uczcić śp. asp. Kokota włączone zostały sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozach policyjnych oraz w wozach Ochotniczej Straży Pożarnej z Łososiny Dolnej.

Funkcjonariusz zmarł w nocy z 9/10 maja. Miał 45 lat. Do policji wstąpił 25 lat temu. Pełnił służbę zarówno w pionie prewencji, jak i w pionie kryminalnym. Niemal od początku związany był z Komisariatem Policji w Łososinie Dolnej, gdzie od 2007 roku był detektywem Zespołu Kryminalnego. Za sumienną służbę Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi był wielokrotnie nagradzany. W uznaniu dla zasług i osiągnięć służbowych został pośmiertnie uhonorowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Śp. asp. sztab. Marek Kokot był również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.

Fot. Źródło: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook