Korzenna. Zmarła Jadwiga Matusik. Wprowadziła w szkolny świat całe pokolenia

Korzenna. Zmarła Jadwiga Matusik. Wprowadziła w szkolny świat całe pokolenia

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Jadwigi Matusik, emerytowanej nauczycielki naszej szkoły. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci” – napisano w ubiegły poniedziałek na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korzennej.

„Wyrazy współczucia dla całej rodziny”, „Dobrzy ludzie stanowczo za szybko odchodzą”, „Jeszcze w tamtym tygodniu widziałam ją i rozmawiałam z nią w sklepie”, „Moja pani z zerówki” – komentowali wpis internauci.

To z nią najmłodsi uczniowie wchodzili w szkolne życie. Dzięki niej poznawali pierwsze literki, uczyli się liczyć, śpiewali piosenki, mówili wierszyki i po prostu chłonęli świat… Jadwiga Matusik przez lata wychowywała i była niczym druga mama dla kolejnych pokoleń dzieci z zerówki i oddziału przedszkolnego. Wychowankowie z pewnością nie zapomną jej uśmiechu.

Jadwiga Matusik zmarła 3 września. Miała 65 lat. Dzisiaj rodzina, znajomi i społeczność szkolna pożegnają ją po raz ostatni. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie o godzinie 14:00 w kościele parafialnym w Siedlcach. Pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji zmarłej.

fot. ilustr. Pixabay

Czytaj też: Limanowa. Ruszyła miejska komunikacja – na razie bezpłatna

Reklama