Zawodnicy Fight House Nowy Sącz wrócili z Wieliczki. Przywieźli zwycięstwa i doświadczenie

Zawodnicy Fight House Nowy Sącz wrócili z Wieliczki. Przywieźli zwycięstwa i doświadczenie

Fight House Nowy Sącz, zawody, zawodnicy, Wieliczka, Battle Of Warriors

Zawodnicy klubu Fight House Nowy Sącz mają za sobą kolejny, intensywny weekend. W Wieliczce odbyły się zawody w ramach cyklicznej ligi Battle Of Warriors, której organizatorem jest Rafał Szopa. Rywalizacja odbywała się na zasadach Polskiego Związku Kickboxingu. Miejscem zmagań była hala „Solne Miasto”.

– Ta impreza to idealna okazja dla zawodników, którzy zaczynają swoje starty w twardych formułach ringowych. Fight House reprezentowali: Filip Benias, Aleks Tokarczyk, Jakub Olchawa, Oskar Kukla, Eryk Buchała, Patrycja Nawalaniec oraz Emilia Uroda. Wyjazdową ekipą opiekowali się trenerzy: Szymon Miłek i Marcin Stopka – mówi Rafała Dudek w rozmowie z DTS24.

Filip Bienias wygrał swoją walkę przez TKO. Zwycięstwo zaliczył także Aleks Tokarczyk. W przeszłości odbył dużo walk w boksie amatorskim. W Wieliczce po raz pierwszy zaprezentował się w formule K1, zatem był to jego zwycięski debiut. Dobrą walkę dał także Jakub Olchawa, który w ringu zawalczył po raz drugi. Zwyciężył przez TKO.

Oskar Kukla i Eryk Buchała nieznacznie przegrali na punkty, podobnie jak Patrycja Nawalaniec i Emilia Uroda (mają po jednej walce). Najcenniejszą wartością, jaką przywieźli z Wieliczki jest zdobyte doświadczenie, tak przecież ważne w kontekście kolejnych występów. – Trenerzy są zadowoleni z postawy naszych zawodników. Wszyscy dobrze rokują na przyszłość. Wyjazd do Wieliczki a zarazem rozwój zawodników nie byłby możliwy bez wsparcia Miasta, partnerów i sponsorów, którym z tego miejsca bardzo dziękuję – dodaje nasz rozmówca.

To nie koniec zmagań z udziałem przedstawicieli Fight House Nowy Sącz. Już w najbliższy piątek Rafał Dudek zaprezentuje się na gali Rocky Boxing Night. Jego walkę będzie można obejrzeć na antenach Polsatu Sport i Super Polsatu. Tydzień później debiut w gali Babilon MMA w Ostrołęce zaliczy Przemysław Tobiasz. O poczynaniach zawodników będziemy informować na łamach DTS24.

Czytaj także: Dariusz Pachut w rozmowie z Wojciechem Molendowiczem na antenie sądeckiej RTK: „Rządzą tam kartele. Spróbujemy się przedrzeć”. Miłośnik sportów ekstremalnych leci do Peru, aby wspiąć się na niezdobyty dotąd wodospad [VIDEO]

Fot: Fight House / Battle Of Warriors