Zawaliła się podłoga. Kobieta spadła do piwnicy i została przygnieciona

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę na ulicy Młyńskiej w Nowym Sączu. W jednym z domów zawaliła się część stropu nad piwnicą. Wyżej, w części mieszkalnej znajdowały się dwie osoby. Tylko jedna z nich zdążyła uciec.

wsb3

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16.30.

- W wielorodzinnym, murowanym, parterowym budynku mieszkalnym w podpiwniczonym lokalu nastąpiło zawalenie się części stropu stanowiącego oddzielenie pomieszczeń piwnicznych od części mieszkalnej. Wyrwa obejmowała powierzchnię około 15 m2 i powstała w pomieszczeniu łazienki oraz na połowie powierzchni przylegającego do niej pokoju - informują strażacy z PSP w Nowym Sączu.

W mieszkaniu znajdowały się dwie dorosłe osoby. Jedna z nich nie odniosła widocznych obrażeń i opuściła dom o własnych siłach. Druga nie miała takiego szczęścia. Kobieta spadła wraz ze stropem do piwnicy i została przygnieciona przez wyposażenie mieszkania: meble, wannę, stół, zastawę.

Jak relacjonują strażacy, z poszkodowaną udało się nawiązać kontakt słowny. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, w całym mieszkaniu wyłączono prąd i ratownicy stopniowo usuwali przedmioty, które przygniotły kobietę.

- Podczas działań z poszkodowaną cały czas utrzymywany był kontakt słowny przez znajdującego się przy niej ratownika medycznego - wyjaśniają strażacy. Kobieta została w końcu uwolniona i na desce przetransportowana do karetki, a następnie do szpitala.

W mieszkaniu znajdowała się też 11-kilogramowa butla z gazem. Strażacy zamknęli w niej zawór i wynieśli butlę na zewnątrz. Pomieszczenia domu przeszukano pod kątem obecności innych osób. Na szczęście nikogo więcej nie znaleziono.

- Wydano zakaz przebywania osób w budynku do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Inspektora Nadzoru Budowlanego - informują funkcjonariusze PSP.

Fot. PSP Nowy Sącz

 

Czytaj ZA DARMO nowe wydanie DTS

 

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.