Nowy Sącz – Krynica: sprawca napadu na kantor w rękach policji

38- letni mieszkaniec Krynicy- Zdroju, który napadł na kantor w Krynicy jest już w areszcie. Został zatrzymany 19 marca o godz. 19. na ulicy Piłsudskiego w Nowym Sączu. Nietrzeźwego mężczyznę zatrzymali policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, a następnie przekazali w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego. Na razie mężczyzna trafił na trzy miesiące do celi.

Do napadu doszło 9 marca po godzinie 16. Dwóch zamaskowanych mężczyzn grożąc narzędziem przypominającym broń sterroryzowało pracownicę punktu wymiany walut, a następnie wyniosło z niego kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnych walutach.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu ruszyli w pościg za potencjalnymi sprawcami. Zarządzono blokady dróg, kontrolę samochodów, sprawdzano monitoring i użyto psa tropiącego.

Już po kilku godzinach od zdarzenia wytypowano sprawcę. Miał nim być 38-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju. Funkcjonariusze ustalili jednak, że rzadko przebywa on w miejscu zamieszkania. 19 marca przed godziną 19 na ulicy Aleje Piłsudskiego w Nowym Sączu mężczyzna wpadł w ręce policji.

Zebrany przez sądeckich „kryminalnych” oraz krynickich policjantów obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju (art. 280§1 kodeksu karnego), za co grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, z uwagi na to, że działał w warunkach multirecydywy i był już karany za podobne przestępstwa.

O napadzie na kantor pisaliśmy TUTAJ

fot. KM Policji Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.