Nowy Sącz: zainwestujesz w ekologiczne ogrzewanie? Zwolnią Cię z podatku

Nowosądeccy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę mocą której osoby instalujące w budynkach mieszkalnych ekologiczne źródła ogrzewania, będą zwolnione z podatku od nieruchomości przez pięć lat.

-To oryginalne i unikalne działanie w skali kraju. Niewiele gmin wdrożyło takie działania – mówi Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta.

Do zwolnienia z podatku będzie uprawniał montaż kotłów na paliwo gazowe, na paliwo olejowe, zastosowanie energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania budynku mieszkalnego, pompy cieplnej, lub kotła na paliwo stałe, o którym traktuje uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego, czyli tzw. uchwała antysmogowa, przyjęta 23 stycznia tego roku.

Zwolnione z podatku będą jednorodzinne budynki mieszkalne położone na terenie Nowego Sącza, w których po 1 stycznia 2017 roku dokonano wymiany źródła ogrzewania, a także te, które zostały objęte podatkiem od nieruchomości przed 30 czerwca 2017 roku.  
Wspominane zwolnienie z podatku dotyczy także osób prowadzących w budynku działalność gospodarczą i stanowi w takim wypadku pomoc de minimis.

Osoby korzystające z ulgi zobowiązane będą do użytkowania niskoemisyjnego źródła ogrzewania jako podstawowego źródła ogrzewania w swoim budynku co najmniej przez okres zwolnienia z podatku.
– Uchwała będzie obowiązywała do 31 grudnia 2020 roku – mówi Wojciech Piech. – Jest to data, do której podatnik może złożyć informację o zastosowaniu w budynku mieszkalnym niskoemisyjnego źródła ogrzewania.  Tym samym  osoby, którzy chcą skorzystać z ulgi podatkowej, mają czas na wymianę źródła ogrzewania do końca 2020 roku.

fot. arch. sacz.in

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.