Zatrzymali ich do kontroli. Znaleźli narkotyki i ostrą amunicję

W ubiegłym tygodniu sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn. Znaleźli przy nich narkotyki. Jak się okazało, nie była to jedyna nielegalna rzecz ukrywana przez sądeczan.

wsb3

Wieczorem, 11 lipca uwagę policyjnych wywiadowców z Nowego Sącza zwróciła Honda zmierzająca w kierunku Łącka. Funkcjonariusze jechali jakiś czas za samochodem i w Świniarsku zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, przeczucia policjantów były słuszne.

- Przy 27-letnim kierowcy hondy funkcjonariusze znaleźli 18 woreczków z białym proszkiem, który po przebadaniu okazał się metamfetaminą. Kolejnych 5 takich woreczków strunowych oraz zawiniątka z folii aluminiowej z białym proszkiem policjanci znaleźli jeszcze w opakowaniu po papierosach, w popielniczce, w podłokietniku i w wielu innych schowkach, które mężczyźni przeznaczyli do ukrycia narkotyków - informuje Oficer Prasowa sądeckiej policji.

W samochodzie zabezpieczono w sumie 24 gramy metamfetaminy i 4 gramy kokainy. Część narkotyków należała do 19-letniego pasażera. Obaj mieszkańcy Sądecczyzny zostali zatrzymani i trafili na komendę, jednak sprawa się na tym nie skończyła.

Następnego dnia wywiadowcy oraz policjanci z komórki do zwalczania przestępczości narkotykowej przeszukali mieszkania i budynki gospodarcze użytkowane przez zatrzymanych. Okazało się, że 27-latek ukrywał znaczne ilości narkotyków - ponad 172 gramy marihuany, a także 12 sztuk ostrej amunicji. Natomiast w domu 19-latka nic więcej nie znaleziono.

- W efekcie obaj mieszkańcy Sądecczyzny usłyszeli zarzuty. Jeden posiadania kokainy i metamfetaminy, natomiast drugi dotyczący posiadania metamfetaminy oraz znacznych ilości marihuany i ostrej amunicji. 19-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 27-latek za kratami może spędzić nawet 10 lat - wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

fot. KMP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.