Nagrody za najlepsze nazwy dla sądeckich mostów, rond oraz skweru

Prezydent Ludomir Handzel ogłosił konkurs na nazwę sądeckich mostów, rond i skweru. Na nowe imię czeka między innymi tak zwany ,,most heleński", most na obwodnicy północnej i rondo na osiedlu Helena. Dla autorów najciekawszych propozycji przewidziano nagrody.

Renault2

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Nowego Sącza. Termin zgłaszania nazw mija 30 kwietnia (wtorek) o godzinie 15:30. Swoje pomysły można przedstawić osobiście, drogą mailową ([email protected]) lub nadesłać pocztą do Wydziału Architektury, Budownictwa i Geodezji Urzędu Miasta Nowego Sącza, Rynek 5 z dopiskiem „Konkurs na Nazwę Obiektów Infrastruktury Drogowej w Mieście Nowym Sączu”.

Celem Konkursu jest wyłonienie propozycji na nazwy dla następujących budowli oraz obiektów architektury:
- przeprawa mostowa na rzece Dunajec w ciągu drogi krajowej nr 28 (tzw. obwodnica północna),
- rondo u zbiegu ulic: Hallera, Sucharskiego oraz Barskiej,
- przeprawa mostowa na rzece Dunajec w ciągu ul. Legionów (tzw. most heleński),
- przeprawa mostowa w ciągu ul. Nowochruślickiej,
- skwer nad rzeką Kamienicą u zbiegu ulic Tarnowskiej, Paderewskiego i Kraszewskiego,
- rondo u zbiegu ulic: Starowiejskiej, Dunajcowej i Krakowskiej (os. Helena). 

W każdej kategorii dla uczestników przewidziano nagrody. Na zdobywców I miejsc czekają ,,podwójne karnety zniżkowe uprawniające do pięciokrotnego skorzystania z sauny zlokalizowanej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu w wymiarze jednej godziny. Cena jednego wejścia 1 zł/osobę".

Osoby, które zajmą II miejsce otrzymają ,,podwójny karnet zniżkowy uprawniający do pięciokrotnego skorzystania z basenu wewnętrznego zlokalizowanego w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu w wymiarze jednej godziny. Cena jednego wejścia: 1zł/osobę".

Jak informuje Urząd Miasta - regulamin wraz z załącznikami dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Nowego Sącza pod linikiem: https://bip.malopolska.pl/nowysacz,a,1578101,zarzadzenie-prezydenta-miasta-nowego-sacza-nr-1622019viii-z-dnia-20-marca-2019-r.html lub bezpośrednio jako plik PDF dostępny TUTAJ.
fot. UM Nowego Sącza
MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.