Dobre wieści nt. Sandecji – powróciły kolejne pamiątki!

Dobre wieści nt. Sandecji – powróciły kolejne pamiątki!

Przypomnimy, że od 1 sierpnia do 29 września ub. roku trwała akcja pod hasłem „Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji”.

Chodziło o to, by zebrać wszelkie pamiątki, dokumenty, fotografie traktujące o Sandecji, które następnie zostały przekazane do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Przed startem tego pozytywnego przedsięwzięcia mającego na celu zgromadzenie w jednym miejscu cennych świadków historii – odnaleziono klubowe kroniki z lat 1932-1938. Z kolei w lipcu 2018 roku rodzina śp. redaktora Daniela Weimera przekazała klubowi z Kilińskiego 77 albumów, w których wspomniany sądecki dziennikarz sportowy udokumentował swoją pracę z lat 1980-2013. Sierpień przyniósł organizację kwerendy w archiwach i bibliotece we Lwowie. To wtedy Piotr Kazana odnalazł niezwykle cenne, bo nieznane do tej pory dokumenty dotyczące historii „Biało-czarnych”.

Czytaj również: MŁODZIAN ZNÓW Z CENNYMI MINUTAMI W SANDECJI. „CO TU WIELE MÓWIĆ?”

Teraz kolejne bezcenne pamiątki wróciły do klubu.

Mowa o dwóch kronikach – „Kronika drużyny piłkarskiej K.K.S „Sandecja” III liga rok 1961/62″ oraz „Kronika drużyny piłkarskiej K.K.S „Sandecja” III liga rok 1962/1963”. Serdecznie dziękujemy za ich zwrot. Jednocześnie jeśli ktoś jeszcze jest w posiadaniu historycznych rzeczy to prosimy o przekazanie ich nam. Zadbamy o nie i to, by kolejne pokolenia kibiców Sandecji mogły je podziwiać apelują w Sandecji.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Sandecja

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.