Okradł zakład fotograficzny. Łupy sprzedał w lombardzie

Jesienią włamał się zaraz po zamknięciu do jednego z zakładów fotograficznych w Limanowej. Zabrał stamtąd sprzęt o wartości około 25 tysięcy złotych. Po ponad pięciu miesiącach trafił wreszcie w ręce policji.

PROTEUSGASTRO2

Do kradzieży doszło 4 października 2018 roku. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

– Funkcjonariusze prowadzili szeroko zakrojone działania w poszukiwaniu złodzieja, dzięki którym 18 marca br. na terenie powiatu bocheńskiego, zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. W trakcie przeszukania zabezpieczono również „łamaki” służąc włamywaczom do pokonywania zabezpieczeń w drzwiach – informują policjanci z KPP w Limanowej.

Jak się okazało, 46-latek był już karany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy.

Limanowskim kryminalnym udało się odzyskać sprzęt fotograficzny, który mężczyzna sprzedał w lombardzie w Tarnowie za kwotę 1700 zł. Sprawą złodzieja zajmie się sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]