Okradł zakład fotograficzny. Łupy sprzedał w lombardzie

Jesienią włamał się zaraz po zamknięciu do jednego z zakładów fotograficznych w Limanowej. Zabrał stamtąd sprzęt o wartości około 25 tysięcy złotych. Po ponad pięciu miesiącach trafił wreszcie w ręce policji.

Renault2

Do kradzieży doszło 4 października 2018 roku. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

- Funkcjonariusze prowadzili szeroko zakrojone działania w poszukiwaniu złodzieja, dzięki którym 18 marca br. na terenie powiatu bocheńskiego, zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. W trakcie przeszukania zabezpieczono również „łamaki” służąc włamywaczom do pokonywania zabezpieczeń w drzwiach - informują policjanci z KPP w Limanowej.

Jak się okazało, 46-latek był już karany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy.

Limanowskim kryminalnym udało się odzyskać sprzęt fotograficzny, który mężczyzna sprzedał w lombardzie w Tarnowie za kwotę 1700 zł. Sprawą złodzieja zajmie się sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

fot. ilustr. pixabay

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.